Sultanbeyli’ de 2 Temmuz Yürüyüşü

Pir Sultan Abdal Sultanbeyli şubesinin örgütlediği ve Mayısta Yaşam Kooperatifinin de katıldı 2 Temmuz Sivas Katliamı, 30 haziran Cuma günü Başaran mahallesinde gerçekleşen yürüyüş ve basın açıklaması ile anıldı.

Mayısta Yaşam Kooperatifi Sultanbeyli şubesi Haziran ayı içerisinde gerçekleştirdiği yürütme toplantısında mahallede 2 Temmuz yürüyüşü yapılması yönünde karar aldı ve Pir Sultan Abdal Derneği ile görüşme gerçekleştirdi. Ancak herhangi bir dönüş olmadığı için Mayısta Yaşam yürüyüşün örgütlenmesine katılamadı. Mayısta Yaşam Kooperatifi ortakları Pir Sultan Abdal derneğinin aldığı bu tutumun yanlış olduğunu dernek yönetimine ve dernek üyelerine iletti. Pir Sultan Abdal derneğinin bu tutumuna rağmen kooperatif ortakları ve dostları yürüyüşe katıldı.

Yürüyüş başlamadan önce kooperatif önünde buluşuldu ve “Sivas’ı Unutma Unutturma” pankartı ile Pir Sultan önüne kadar yüründü. Yaklaşık 30 kişi kooperatif pankartı arkasında Pir Sultan’ın önüne gelindi. Yürüyüş esnasında “Sivas’ı Yakanlar Sur’u Yıkanlar, Sivas’ı Unutma Unutturma, Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz ” sloganları atıldı.

Pir Sultan Abdal derneğinin önünde bir araya gelen 70-80 kişilik kitle mahallenin içerisine doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında çevredekilerin de dâhil olması ile beraber 200 kişi katıldı. Yarım saat süren yürüyüş Pir Sultan önünde bitirildi ve basın açıklaması okundu.

 

 

Kurtuluş Yok Tek Başına
Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz

Sultanbeyli’den Komünistler