Bakırköy’de Hayır Bitmedi Eylemleri

Referandumun şaibeli sonuçlarının ardından, hileli seçimi protesto etmek için birçok yerde yürüyüşler ve protesto gösterileri yapıldı. İstanbul’da merkezi olarak Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’de gerçekleşiyordu. Biz de çalışma yürüttüğümüz alana en yakın yer olan Bakırköy’deki eylemlere katıldık. Bu yürüyüşler 16 Nisan ardından 2 hafta boyunca neredeyse her akşam saat 19.00 civarında Bakırköy Özgürlük Meydanında toplanıp ara sokaklarda gezilerek yapılıyordu. Ara sokaklarda sloganlarla beraber tencere tava ve düdük sesleriyle ses çıkarılıp insanlar eyleme çağrılıyorlardı; eylemin sonunda tekrardan meydana dönülüp bir sonraki günün çağrısı yapılarak bitiriliyordu.

Katılımın ortalama bin kişinin olduğu bu eylemlerde “Hayır bitmedi bu daha başlangıç, çal çal buraya kadar bitti nereye kadar, bu daha başlangıç mücadeleye devam, hırsız yandaş YSK, biz bitti demeden bu kavga bitmez, kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” gibi sloganlar atıldı. Çok kısıtlıda olsa İzmir Marşı’nı okumak isteyenler de oldu.
Biz bu eylemlerin birçoğunu katılırken katıldığımız eylemlerde “Erdoğan gidecek başka yolu yok; hırsız katil Erdoğan” gibi sloganlar da atıldı. Bu eylemlere yerelimizden ortalama 10 kişi katıldık.
Yenibosna’dan Komünistler