Soğanlı ’da Hayır Bitmedi yürüyüşü

Referandumun bitmesine rağmen yerelimizdeki Bahçelievler Emek ve Demokrasi Platformu / Hayır Meclisleri olarak kendisini devam ettirerek bir toplantı aldık. Bu toplantıyı aldığımız zaman İstanbul’un Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy merkezli olarak eylemler başlamıştı ve sürüyordu. Biz de hayır meclisleri olarak referandum şaibeli sonuçlarını protesto etmek için bir eylem düzenleme kararı aldık.

Yürüyüş başlamadan önce parkta bizden fazla polis vardı. Kitlenin gelmesiyle, polis sayısı bizden az kalsa da, bizim “güvenliğimizi” (!) alarak önümüzden ve arkamızdan yürüdüler. Varlıklarıyla yürüyüşü ve kitleyi rahatsız ederken, aynı zamanda evlerinden destek olan insanları da taciz etmiş oldular. Yüz civarı insanın katıldığı bu yürüyüşte “Hayır bitmedi daha yeni başlıyor; Bu daha başlangıç mücadeleye devam; Hırsız yandaş YSK; Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz; Faşizme karşı omuz omuza” gibi sloganlar atılırken, HAYIR çıkartan illerin isimleri okunarak hayır diyerek haykırıldı. Mahalle arasına girdiğimizde alkışlarıyla destek olan insanları Hayır’a sahip çıkmak, irademizi hırsızlıklara ve hilelere karşı korumak için eyleme davet eden ajitasyonlar çekildi.
Yürüyüşün başlangıç noktasını Oya Başar Parkı olarak belirlendi. Akşam 20.00’da başlayan yürüyüş bol slogan atılarak, yoldan geçerken bizlere destek olan insanlara ajitasyon çekilerek devam etti. Oya Başar Parkı’ndan Soğanlının içleri gezilerek ardından Meltem Caddesi’ne geçildi, oradan da Siyavuşpaşa caddesine gelinerek bir parkın önünde basın açıklaması okunarak bitirildi.
Yenibosna’dan Komünistler