Ataşehir HDP İlçe Kongresi ve Kongrede Okunmayan Mesaj

HDP Ataşehir ilçe örgütünün düzenlemiş olduğu 2. olağanüstü kongreye biz de KöZ olarak katıldık. HDP milletvekillerinin ve sözcülerinin konuşmalarıyla gerçekleşen bu kongre, genel iç işleyişini ve tüzüğünün açıklanması gibi faaliyetlerden oluşmaktaydı. Yeni ilçe yönetiminde seçildiği kongre kimi üyelerinde kongreye ve sürece dair yaptıkları konuşmalarıyla bitirildi.  Biz de KöZ olarak sahneye bir mesaj yolladık fakat çok uzun olduğu gerekçesiyle bir kısmı okunmadı. Bildirimiz şu şekildeydi;

‘’HDP Ataşehir ilçe örgütünün 2. Olağan kongresinin biz de KöZ olarak coşkuyla selamlıyoruz.

AKP ve Erdoğan iktidarının saldırılarının en üst safhalarda yaşandığı bu dönemde böyle bir kongrenin örgütlenmesini anlamlı buluyoruz. Başkanlık rejimini referandumla geçirmeye çalışan Erdoğan kendisine engel olacak tüm kesimleri etkisiz hale getirmeye çalışmaktadır. Kürdistan’a yönelik saldırıları da belediyelere kayyum atamaları da, HDP’li eş başkanları ve vekillerin tutuklanması da, gazete ve tv’leri kapatması da, yüzlerce demokratik kurumu ve derneği de kapatması da referandumda başkanlığı ve idamı geçirmek istemesindendir.

Başkanlığa da, idama da geçit vermek istemeyenlerin HDP’ye ve kapatılan kurumlara sahip çıkması gerekir. Bugünün en acil görevi de ‘’Seni Başkan Yaptırmadık ve Yine Seni Başkan Yaptırmayacağız’’ diyenlerin Erdoğan ve AKP karşıtı tüm kesimlerle ortak bir cephede buluşmasıdır.

Biz KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak Erdoğan ve AKP’ye karşı tüm güçleri bir araya getirmeye ve yaklaşan referandum da ‘’Başkanlığa da İdama da Geçit Vermeyeceğiz’’ diyen bir kampanya ve mücadele hattını bugünden örmeye davet ediyoruz. Bu mücadelede üzerimize düşen sorumluluklarımızı da azami düzeyde yapma gayreti içerisinde olacağız

Tekrardan kongrenizi coşkuyla selamlıyor ve saldırılara karşı her zaman olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza duracağımızı söylüyoruz.

Ezilenler Vuracak O Saray Yıkılacak’’

Bizler olabildiğimiz her yerde bunları dile getireceğiz çünkü biliyoruz ki Erdoğan ve AKP hükümetini dize getirmeden, onlara karşı bir cephe örmeden bu mücadelemizi sürdüremeyiz.

Mücadeleyi yükselt, referandumda başkanlığı ez geç!

1 Mayıs Mahallesinden Komünistler